Sioux

Český teplokrevník

 narozen 2003

 otec: 856 Silvio II

  matka: 6 – 278 Marka


    Se Siouxem jsme začali (Kristýna jezdecky a Filip tréninkově) pracovat v listopadu 2009. Do té doby byl ježděn převážně vyvázaný goguem v terénu.

    Z počátku byl poměrně těžce zvladatelný kvůli jeho velice bojácné povaze se sklonem k hysterii, nízkému sebevědomí a zvykem řešit problémy zběsilým úprkem. Neměl základní drezurní návyky a naopak měl množství zlozvyků, zejména lehání si do otěží a váhu silně na předních nohou.  

    Sioux nás však všechny překvapil svou pracovitostí, šikovností a snahou porozumět jezdci. Ačkoliv byla naše komunikace z počátku poměrně obtížná, stal se ze Siouxe spolehlivý a  velmi dobrý drezurní kůň. Také v terénu byl mnohem ovladatelnější, bezpečnější a téměř se nelekal.

 Sioux  se naučil během krátké doby shromážděný krok i klus, začal  dobře cválat a dokonce  zvládl i přeskok. Sioux je schopen dobře se podsazovat, takže se pomalými krůčky  blížil směrem k piaffe a pasáži. Z ostatních drezurních cviků  se naučil dovnitř plec, ustupování na holeň, překrok, piruetu v kroku apod. Začali jsme také trénovat na španělském uždění, které Siouxovi velmi svědčilo. Jezdili jsme také na obnosku nebo pouze s nákrčním řemenem.

Naši společnou cestu ukončil na konci března 2011 Siouxův přesun ze stáje, kvůli sporům jeho majitelky s majitelem stáje.. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Napsat komentář