Violina

Německý jezdecký pony

 nar. 8. 6. 1995

Otec: Vento B

Matka: Vilka

Violka je introvert který nemá příliš v lásce muže. První týdny stála hlavou v rohu boxu, byla velice neklidná, nervózní až hysterická. Neustále se všeho lekala. Postupem času se ale velmi zlepšila, ačkoliv v nitru stále zůstává “rezavou kobylou” 🙂  Dnes už se  však sama hlásí o dobrůtku i o pomazlení. Má ráda především drbáni za ušima.

Je postrachem veterinářů (dát jí intravenózní injekci nebo odebrat krev je nadlidský úkol i pro poměrně početný tým), ale neublíží, tedy alespoň ne záměrně.

Mezi její oblíbené činnosti patří válení se.

Violka je citlivá kobylka, která ráda skáče a je obratná i v terénu. Dokáže se otočit na pětníku, díky čemuž se prosazuje při rozeskakování. Potřebuje ale od jezdce určitou dávku jistoty, protože sama moc sebevědomí nemá. Nerada se podsazuje, spíš by se jen tak poflakovala, ale pokud se jezdci podaří ji přesvědčit ukazuje velmi pěkné chody.

 Je velice hodná k dětem. I čtyřleté dítě ji dokáže naklusat a dělat přechody pouze sedem.

Na jaře 2017 si Violku u nás našla její původní majitelka z Rakouska, opět se do ní zamilovala a po zralé úvaze jsme jí dovolili převést ji na důchod zpět do Rakouska, kde Violka žije v krásném prostředí s dobrou péčí. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Napsat komentář